Choć tego typu obręcze kół są odporniejsze na uszkodzenia powstałe na skutek zwykłej eksploatacji niż ich stalowe odpowiedniki, także one narażone są na powstawanie nieestetycznych zabrudzeń i osadów. Brak regularnego odnawiania alufelg może przyczynić się do znacznego obniżenia ich żywotności. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak prawidłowo czyścić obręcze i usuwać pył z klocków hamulcowych, a zdobyta wiedza pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ich przedwczesną wymianą.
W naszym kraju wciąż nie brakuje osób przekonanych, że to stalowe obręcze kół charakteryzują się dużo lepszą odpornością na uszkodzenia, świetnie sprawdzają się w warunkach zimowych i można je dostać w lepszej cenie. Tymczasem wiele z tych tez ma bardzo niewiele wspólnego z prawdą - w dzisiejszym artykule dowiesz się, dlaczego! Postaramy się omówić w nim najważniejsze różnice pomiędzy felgami aluminiowymi a stalowymi, mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Ci zdecydować, które z nich lepiej będą pasować do Twojego auta.
Regularna pielęgnacja obręczy kół ze stopów lekkich ma bardzo ważne znaczenie dla zachowania ich estetycznego wyglądu przez długie lata – elementy tego typu są bowiem narażone podczas jazdy na cały szereg niekorzystnych czynników, w tym choćby na zanieczyszczenie pyłem hamulcowym.